Po stopách kapitána Žvanilkina

6. stanoviště - Kapitán Žvanilkin

umístění

Podlešín – pod kapličkou za rozcestím silnice x žlutá směr vodopád

popis úkolu

Chronologicky sestavit prezidenty Československé a České republiky a zároveň vyřadit 1 jméno, které mezi ně nepatří. Na splnění úkolu jsou 3 minuty.

legenda

Kapitán Žvanilkin je náramný odborník na cokoliv. Inspirován panem Jiráskem a Kosmasem se rozhodl literárně zpracovat také nějakou část našich dějin. Jeho volba padla na sestavení chronologického seznamu českých a československých prezidentů. Při chůzi z vědecké knihovny do přístavu ale zakopl o parník kotvící vedle jeho lodi a všechny materiály včetně seřazeného jmenného seznamu hlav našeho státu se mu rozlétly po molu a už se mu je nepodařilo roztřídit a seřadit.

hodnocení

správná jména i chronologie = 5 bodů, každé 3 chyby = -1 bod

test před stanovištěm

bájná stvoření

Legenda

V bájích a pověstech se mimo hrdinů a jejich hrdinských činů vyskytují také různá stvoření, většinou již vyhynulá, která se vyznačovala prapodivným zjevem a ještě prapodivnějšími vlastnostmi, zvyky a schopnostmi. Bytosti, na které se budeme ptát, sice nejsou původem z českých zemí, ale zatím nikdo nedokázal vyvrátit domněnku kapitána Žvanilkina, že tyto bytosti mohli při svém působení alespoň procházet kolem hraničních hvozdů naší země. Vaším úkolem je zvolit správné odpovědi v následujícím testu.

správné odpovědi

1-b, 2-c, 3-c, 4-a, 5-b, 6-a, 7-c, 8-d, 9-a, 10-b

hodnocení

správná odpověď = 0,5 bodu

lidi:

Alik Balik + velkej Šlapy

pomůcky:

celta nebo deka, kartičky se jmény prezidentů a 1 neprezidentem (M. R. Štefánik)

poznámky:

místo celty si klidně Alik může vzít stolek, místo je dostupné autem

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode