Po stopách kapitána Žvanilkina

9. stanoviště

popis úkolu:

Každé družstvo si vylosuje jeden ze čtyř azimutů. Potom musí určit, ke kterému terči se má vydat. Z terče opíše znak.

legenda:

Hercule Poirot je nejznámější postava britské spisovatelky Agathy Christie. Poprvé se objevil v románu Záhada na zámku Styles, kde se nám představil jako detektiv. Jeho věrným pomocníkem při řešení případů je kapitán Arthur Hastings.
Je to velmi puntičkářský a výstřední belgický 
detektiv. Má malou postavu oblejších tvarů, vejčitou hlavu s uhlově černými vlasy, které dominuje mohutný, pečlivě navoskovaný knír, jež je zároveň jeho chlouba. Je mu kolem 60 let. Rád nosí drahé obleky a mít na nohou jiné boty než jeho lakýrky je pro něj utrpení stejně jako neupravenost, smítko prachu či špatně uvázaná kravata, též si libuje v pruhovaných kalhotách. Je to gurmán, který velmi rád navštěvuje různé drahé restaurace, kde ochutnává jídlo, z nějž má velmi rád sladké, dává například přednost likéru a sladkému vínu před pivem. Je velmi hrdý na to, že je Belgičan (tedy Valon), a nesnáší, když si o něm lidé myslí, že je Francouz, a když komolí jeho jméno, jež se vyslovuje Erkil Poaro. Je velmi sebestředný a spousta lidí ho považuje za nafoukaného.Při vyšetřování je jeho metodou systém a pořádek. K dopadení zločince se nehoní po různých stopách, ale používá svých šedých buněk mozkových.
Za celý svůj život se zamiloval dvakrát, poprvé do jedné belgické dívky a podruhé do ruské hraběnky Very Rosakoffové. Vždy ho při vyšetřování doprovázejí někteří z jeho známých, ať už kapitán Arthur Hastings,
vrchní inspektor Japp ze Scotland Yardu, sekretářka slečna Lemonová, sluha George či známá spisovatelka Ariadne Oliverová. Hercule Poirot zemře v knize Opona. The New York Times dokonce otiskly jeho nekrolog.

…a jak jste na tom s orientací?

hodnocení:

správný znak = 5 bodů

lidi:

Mágus + Hlavado

pomůcky:

buzoly, terče se znakem, kartičky s azimutem

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode