Po stopách kapitána Žvanilkina

10. stanoviště - komisař Maigret

popis úkolu:

Projet připravenou trasu s kolečkem – štafeta(?). Na kolečku bude ??? – nesmí spadnout.

legenda:

Komisař Maigret, občanským jménem Jules Maigret, je literární postava známá z detektivních knih belgického spisovatele George Simenona Případy komisaře Maigreta. Jde o jeho neslavnější a nejznámější literární postavu, která se vyskytuje celkem v jeho pětaosmdesáti literárních dílech.

V podstatě jde vždy o geniálního policejního detektiva-kriminalistu, který je obdařen mnoha podivuhodnými osobními vlastnostmi. Především je to jeho velká intuice a předvídavost, velmi dobré logické uvažování, umění klást otázky (znalost lidské psychologie), pozorovací talent a umění naslouchat tomu, co lidé říkají. Ale není to člověk neomylný a má svůj osobitý lidský rozměr, jde také o člověka omylného i chybujícího.

Sídlí na pařížském Nábřeží Zlatníků v budově pařížské policejní prefektury. Nejezdí automobilem, protože nemá řidičský průkaz, ke své dopravě využívá buďto služební vozidlo nebo použije taxi, v případně potřeby jezdí i pařížskou MHD. Nosí typický dlouhý kabát a výrazný klobouk a kouří vždy dýmku.

Nemá řidičský průkaz… Takže nějaká alternativní doprava…

hodnocení:

Na kontrole se zapíše čas projetí. V cíli se pak vyhodnotí časy a podle toho se bude bodovat - 10 bodů maximum

lidi:

Trnka + Švehla

pomůcky:

kolečko, něco na vyznačení trasy, stopky

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode