Testy se budou tentokrát rozdávat na startu. Každý si je může vyplnit cestou nebo při čekání na stanovišti. Za každé 3 správné odpovědi je jeden bod. Celkem tedy může být za testy maximálně 16 bodů.
Dej správné jméno pohádkové krásce.
1. pyšná princezna? .................................................. Krasomila
2. princezna ze mlejna? .................................................. Eliška
3. princezna s kouzelným prstenem? ...................................Arabela
4. princezna se zlatou hvězdou na čele? ................................. Lada
5. princezna, která usnula na 100 let? ..................... Šípková Růženka
6. princezna, která si vzala za muže létajícího ševce? ........... Jasněnka
Uhádni druhého z dvojice I.
1. Čert a ................................................................... Káča
2. Maxipes Fík a ........................................................... Ája
3. Lotrando a .......................................................... Zubejda
4. Dařbuján a ........................................................ Pandrhola
5. Čmelda a ............................................................ Brumda
6. Dorotka a .......................................................... papoušek
Dej správné jméno pohádkovému zvířátku.
1. kosí bratři? ................................................... Josef a Václav
2. pejsek Hurvínka? ...................................................... Žeryk
3. foxteriér, jemuž maminka vyprávěla psí pohádky? ............. Dášeňka
4. Které pohádkové zvířátko hraje na housličky? .................... Cvrček
5. opičí holka, která žije v ZOO? ....................................... Žofka
6. černý kocour, který se naučil číst a psát? .......................... Mikeš
Dej správné jméno pohádkovému muži.
1. princ, který bojoval s drakem
a přitom toho, až na pár slabik moc nenamluvil? ............. Bajaja
2. starý pán, který byl skoro plešatý? .......................... děd Vševěd
3. kluk, který všechno snědl? ..................................... Otesánek
4. syn loupežníka z Řáholce? ........................................ Cipísek
5. chlapec, který připlul v košíku po vodě? ....................... Plaváček
6. král, který chtěl princeznu se zlatou hvězdou na čele? ....... Kazisvět
Uhádni druhého z dvojice II.
1. Bob a ................................................................ Bobek
2. Pejsek a ........................................................... kočička
3. Maková panenka a ......................................... motýl Emauel
4. Hajný Robátko a ............................................ jelen Větrník
5. Edudant a ....................................................... Francimor
6. Jehláček a ........................................................ Bodlinka
Dej správné jméno pohádkové postavě.
1. skřítci z pařezové chaloupky? ................. Křemílek a Vochomůrka
2. kominíček s vrtulkou na cylindru? ............................... Sazínek
3. postavy, které unesly Smolíčka? ................................. Jezyňky
4. večerníčkový sněžný muž? ........................................... Hugo
5. malé černé zvířátko, které snilo o kalhotkách? ................. krteček
6. duch z hradu Kulíkov, kde kastelánoval pan Krbec? ......... Ruprecht
Doplň správný název pohádky.
1. Žabí ..................................................................... princ
2. Z pekla ................................................................. štěstí
3. Třetí .................................................................... princ
4. Byl jednou jeden ........................................................ král
5. O princezně, která ................................................ ráčkovala
6. Princové jsou na ...................................................... draka
Uhádni druhého z dvojice III.
1. Jů a ...................................................................... Hele
2. Káťa a .............................................................. Škubánek
3. Brouk Pytlík a .............................................. Ferda Mravenec
4. Brouček a ............................................................ Beruška
5. Bzuk a .................................................................... Ťuk
6. Kubula a ....................................................... Kuba Kubikula